Ile razy w tygodniu można jeść słodycze?

Jeżeli przez słodycze masz na myśli czekoladę, batony i inne słodkie przekąski z marketów lub cukierni to wiedz, że jest to żywność wysokoprzetworzona i wysokokaloryczna, co oznacza że wraz z małą wagą i objętością dostarczają sporą dawkę kalorii i niestety nie gwarantują długotrwałego nasycenia po zjedzeniu. Okazjonalne ich spożycie nie powinno budzić wyrzutów sumienia, jednakże warto zachować umiar.

 

Niestety łatwiej to powiedzieć, niż zrobić. Wie to każdy, kto próbował stosować postanowienia o niejedzeniu słodyczy.

 

Jeżeli masz nawyk częstego jedzenia słodyczy i cierpisz na problemy z powstrzymaniem się od ich spożywania, nie stosuj radykalnych postanowień. Mamy wiarygodne badania naukowe, które potwierdzają, że takie podejście doprowadza do załamania i spożywania produktów z “zakazanej listy” ze zdwojoną siłą. Osoby, które stosują tą strategie, bardzo często mają napady objadania, po których przychodzą ogromne wyrzuty sumienia. Mam dla Ciebie dużo lepsze rozwiązanie. Zacznij powoli wprowadzać do diety mniej kaloryczne zamienniki i stopniowo redukuj częstotliwość jedzenia słodkości. Jeżeli dzisiaj jesz słodycze codziennie, to zacznij od zamiany tych kupnych słodkości na jedno zdrowe danie na słodko każdego dnia lub raz na dwa dni. Mogą to być naleśniki, gofry, placki lub domowy deser na bazie jogurtu Skyr i owoców. Dokładne i obszerne omówienie, jak poradzić sobie z nawykiem jedzenia słodyczy znajdziesz w moim Kursie Odchudzania. Jest to zestaw e-booków, który zawiera bezcenną wiedzę, jak skutecznie schudnąć raz na zawsze bez efektu jojo i daje Ci przy tym gwarancję efektów.

 

Poniżej podaję Ci kilka fajnych przykładów na niskokaloryczne domowe słodycze. Wykorzystaj do ich produkcji takie składniki, jak suszone owoce, orzechy i migdały, produkty pełnoziarniste, kakao, chudy nabiał oraz ewentualne odżywkę białkową i gorzką czekoladę.

 

 

Przepisy na te niskokaloryczne łakocie znajdziesz w Pakiecie Słodkim. Jest to zestaw moich e-booków kulinarnych z przepisami na zdrowsze wersje ciast, batonów, lodów i innych deserów. Możesz kliknąć link poniżej, aby zapoznać się ze szczegółami. Z tych przepisów korzysta już na co dzień kilkadziesiąt tysięcy łasuchów. Pamiętaj, aby zmieniać swoje nawyki żywieniowe stopniowo i nie rzucać się na głęboką wodę.

Ile razy w tygodniu można jeść słodycze?

Jeżeli przez słodycze masz na myśli czekoladę, batony i inne słodkie przekąski z marketów lub cukierni to wiedz, że jest to żywność wysokoprzetworzona i wysokokaloryczna, co oznacza że wraz z małą wagą i objętością dostarczają sporą dawkę kalorii i niestety nie gwarantują długotrwałego nasycenia po zjedzeniu.

 

Okazjonalne ich spożycie nie powinno budzić wyrzutów sumienia, jednakże warto zachować umiar.

 

Jeżeli masz nawyk częstego jedzenia słodyczy i cierpisz na problemy z powstrzymaniem się od ich spożywania, nie stosuj radykalnych postanowień. Mamy wiarygodne badania naukowe, które potwierdzają, że takie podejście doprowadza do załamania i spożywania produktów z “zakazanej listy” ze zdwojoną siłą. Osoby, które stosują tą strategie, bardzo często mają napady objadania, po których przychodzą ogromne wyrzuty sumienia.

 

Zamiast tego zacznij powoli wprowadzać do diety mniej kaloryczne zamienniki i stopniowo zmniejszaj częstotliwość jedzenia słodkości.

 

Poniżej podaję Ci kilka fajnych przykładów na niskokaloryczne domowe słodycze.

 

 

Przepisy znajdziesz w Pakiecie Słodkim.

 

Jest to zestaw moich e-booków kulinarnych z przepisami na zdrowsze wersje ciast, batonów, lodów i innych deserów, z których korzysta już 60 tysięcy zadowolonych osób. Te osoby zmieniają swoje nawyki na zawsze.

 

Sprawdź szczegóły, klikając obrazek poniżej.

Materiały właśnie trafiły

na Twoją skrzynkę e-mail